03-9339954
מבצע חורב 10 פתח תקווה, אם המושבות - חניה חינם בשפע
לקוחות יקרים! אנו יוצאים לחופשה בחג הפסח בין התאריכים 23-29 באפריל, נשוב לפעילות ביום ג' 30/4/2024 חג שמח ובשורות טובות
 
 
חפש
דף הבית >> מאמרים >> דירוג מזון לכלבים
 
בבואם לחפש מזון לכלבים או מקור מהימן שיספק להם דירוג מזון לכלבים, נתקלים ישראלים רבים באתרים מחו"ל אשר ב- 99% מהמקרים אין מאחוריהם כל אדם או כתובת הנושאים באחריות לגבי המידע, אך השפעתם על מקבל ההחלטות אינה קטנה.
מעבר לעובדה שאתרים מסוג זה נעדרים מקור מהימן כלשהו, לא פעם המידע המוצג בהם הנו שגוי ואף מגוחך.
לדוגמה: מרבית האתרים המציעים דרוג מזון לכלבים מציינים כי הכלב הנו "קרניבור" = אוכל בשר - זוהי טעות!
כלב בהגדרתו המדעית הנו "אוכל כול" ולמעשה יכול גם להיות צמחוני כל חייו (בדומה לאדם). העדפתו לבשר אינה הופכת אותו לקרניבור כמו חתול, אשר תזונתו חייבת להכיל מרכיב בשרי.
מכאן ואילך ממשיכים באתרים אלו לדרג מזונות בעלי אחוז בשר גבוה (על אחוז הבשר הגבוה נפרט בהמשך) כטובים ביותר, בעוד שמחקרים הוכיחו כי רמות גבוהות מדי של חלבון אינן הדבר הבריא ביותר לכלבים שסיימו את שלבי ההתפתחות (מעל גיל שנה), ולכלבים החיים במדינות חמות כמו ישראל.

יש לשים לב כי באתרי דרוג המזון גם המזונות הטובים ביותר מדורגים לפי כוכבים ואין קשר לסדר בו הם רשומים לפי A-Z, לדוגמה: אקנה עומד בראש הרשימה לא בשל הציון שהמזון מקבל אלה בשל היותו ראשון בסדר ה א-ב.

לצערי המון בעלי חנויות חיות מחמד ועובדיהם מספקים מידע שגויי ללקוחותיהם לגבי דירוג מזון לכלבים, הם מנופפים בסיסמאות כגון "המזון מכיל 80%-70% בשר", מבלי להבין למה התכוון המשורר?!
אז למען הסדר הטוב, גם במזונות האיכותיים ביותר המקבלים את הציונים הגבוהים ביותר באתרי דירוג מזון לכלבים אחוז הפרוטאין (חלבון) נע בין 35%-42%, 70%-80% מתוך אחוז הפרוטאין הנו בשר או לפחות אמור להיות, כמו כן שאר אחוזי הפרוטאין (חלבון) נלקחים גם מהצומח.
לא יתכן שמזון תעשייתי לכלבים יכיל 70%-80% בשר, מה עם שאר המרכיבים???? שומן, רטיבות, אפר, סידן, סיבים תזונתיים ועוד.

לא פעם פנו אלינו בשאלה הנפוצה "מהו האוכל הכי טוב לכלבים"?
בתקווה שמאמר זה עזר ובתשובה לשאלה, התשובה האמיתית היא שאין דבר כזה!
אין ספק שיש הבדל בין מגוון סוגי המזון ודרוג מזון לכלבים יכול לשמש כייעוץ, קשת המזונות רחבה ואנו ממליצים לבחור את המזון גם בהתאם לכיס.